Genel

Home Ofis Şahıs Şirketi Kuruluşu

Genelde çok düşük ölçekli, evden yapılabilecek işler, internet üzerinden ticaret ve yapılan işin basit usul mükellef kavramına uygun olmadığı durumlarda ev adresi gösterilerek evde şahıs şirketi kuruluşu yapılabilir.

Avrupa ülkelerinde çok yaygın olan home ofis çalışma modeli, gelişen teknoloji ve iş modellerine ek olarak Türkiyede de artış göstermektedir.  Bazı meslek grupları için sabit bir ofise ihtiyaç duyulmuyor. Home ofis çalışma modeli maliyetleri en aza indirme konusunda iyi bir çözüm olduğundan dolayı rağbet görüyor.

Eğer bir ofis veya depo gibi bir alana ihtiyaç olmayan bir ticaret yapmaya karar verdiyseniz veya internet üzerinden oluşan kazançlarınızdan oluşan vergi yükümlülüğünüz var ise home ofis şahıs şirketi kuruluşu yapmanız size birçok avantaj kazandıracaktır.

Kimler Tarafından Tercih Edilmektedir

Home ofis şirket kuruluşunu genelde e-ticaret yapanlar, Sosyal medya üzerinden satış yapanlar (Youtube, İnstagram, Facebook vs.), web üzerinden hizmet verenler, Youtuber, Facebook, İnstagram gibi sitelerden reklam geliri olanlar tercih etmektedirler.

Bu işler haricinde avukat, doktor, diş hekimi, veteriner hekim, mimar, mühendis, müşavir, danışman, ressam, yazar, bestekar, kimyager, öğretmen, artist, menajer, senarist, yönetmen gibi serbest meslek sahipleri de evlerini adres göstererek home ofis şirket kuruluşu yapabilirler.

Bu 4 basit adımı birlikte uygulayalım ve şahıs şirketinizi şimdi kuralım:

  1. Evinize ait kira sözleşmesi ya da tapu fotokopisi.
  2. Size en yakın noterden şirket kuruluşu ve muhasebe işlemlerinin yapılabilmesi için vekaletname çıkarın. (Detaylı bilgi için bize ulaşın)
  3. İnteraktif Vergi Dairesi’ne ücretsiz kayıt olun ve şifre oluşturun; Şifre almak için Tıklayın
  4. Şirket kuruluşunu tamamlayıp vergi levhasını çıkarmak için kalan son işlemleri 15 dakika içinde birlikte gerçekleştirmiş olacağız.

İşyerini home ofis olarak açsanız bile Bağ-Kur’a kayıt olma yükümlülüğünüz bulunmakta, aynı şekilde bir yerde SSK’lı çalışıyorsanız Bağ-Kur yükümlülüğünüz bulunmamaktadır.

Home ofis şahıs şirketi normal şahıs şirketi gibi açılışı ve kapanışı da son derece basit bir şekilde yapılabilmekte, şahısların vergi yükümlülüğü var ise sonradan katlanılacak vergi cezalarıyla karşılaşmaktan kaçınmak için en kolay yol olarak sıkça kullanılmaktadır.

Uzman olduğumuz ve tüm detaylarına hakim olduğumuz home ofis şirket kuruluşu ve muhasebe işlemlerinin takibinde birçok mükellefimize hizmet vermekteyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir